Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

červen 2016

- Zakoupili jsme první chovný pár z CHS Charmedka. Samička Cayla v barvě siamese a sameček Davey v barvě light nutmeg k nám přijeli až z Bělé pod Pradědem u Jeseníku. Oba jsou s PP.

červenec 2016

- Stali jsme se členy Českého pískomilího klubu.

- Zatím se náš první chovný pár pěkně vybarvil a momentálně o rodičovských povinnostech nemají ani ponětí. Jejich náplní dne je hra, jídlo a odpočinek. No, komu by se to nelíbilo. smiley

srpen 2016

- Zakoupili jsme další pískomily, samičku a samce oba černí s bílými znaky (black spotted), a černou samičku. Protože jsou z druhého vrhu, pojmenovali jsme je Bláža a Béďa, černá Bára. 

 - Za několik dní jsme pro ně zakoupili partnery od Prostějova, z pátého vrhu, samičku Elise v hnědé přírodní barvě agouti, samce Elfíka v hnědé přírodní barvě agouti, a samce Eskymo v šedé barvě lilac.    

- 26.8.2016 mají první mláďátka Cayla a Davey.

- 28.8.2016 mláďátka od Elise. Nejprve je několikrát vyhrabala z připraveného hnízda a nakonec je naházela do písku v hrnku, kde se o ně začal starat jejich nevlastní otec Béďa, díky jeho péči všechna mláďata přežila. 

září 2016

- Mláďátka se krásně vybarvují, zatím je necháváme co nejvíce v klidu v péči rodičů, neodebíráme je, ani nevyhrabujeme z hnízda na zbytečné focení. Vrh, který hnízdí v hrnku, se podařilo v době krmení rodičů vyfotit bez vyrušení. 

- Ostatní páry se zabývají hrabáním, jídlem, a odpočinkem smiley

- 7.9.2016 oboje mláďátka poprvé vylezla z hnízd na průzkum. Matky je však opět odnesly do hnízd.

- 14.9.2016 mláďátka otvírají oči

- 19.9.2016 další vrh (Bláža + Eskymo)

- zvířátka zabrala veškerý volný čas, tak informace a fotky momentálně pouze na FB.

listopad 2016 

- vrh E (Béďa a Elise)

prosinec 2016

-  schůze Českého pískomilího klubu

- vrh F (Cayla + Davey)

- vrh G (Bláža + Eskymo)

- vrh H (námi odchovaná samička Afrodita + Elfík

- vrh I (rodiče: námi odchovaní Bagetta a Achilles)

- vrh J (naši Dita + Celsius)

- další informace a fotky na FB.

leden 2017

- Celý měsíc je hodně práce s dorůstajícími mláďátky, jejich odstavem a umístěním do nových domovů. Nový domov má i Elfík, Bagetta a Bára.

únor 2017

- vrh K (Dita + Celsius)

- vrh L (Elise a Béďa)

- vrh M (Bláža + Eskymo)

- Zakoupili jsme až z Prahy dvě samičky Cindy a Didi s REX srstí, Didi je burmese a Cindy LCP Agouti, obě s PP. Zatím jsou spolu a čekáme až povyrostou, hlavně Didi je hubenější.

- Na konci měsíce dlouho očekávaný vrh N (Cayla a Davey), 5 drobků je střeženo v domečku svými rodiči.

- Párování nových samiček s rex srstí.

březen 2017

- vrh O (Cindy + Achilles), 5 malých drobečků samička neustále přesouvá, domeček se jí nelíbí, hnízdo se jí nelíbí, atd. O jedno mláďátko jsme přišli, "ztratilo" se při neustálém přenášení nezkušenou samičkou.

- po měsíci u nás a několikadenním neúspěšném léčení zemřela samička Didi (rex burmese), byla březí a zřejmě jí to skříplo střeva, nebo něco způsobilo trávící problémy (průjem + zácpa), možná měla i vrozenou trávicí poruchu. Nepomohli ani přípravky a kapky od veterináře. Museli jsme jí dát do samostatného boxu a krmit jí speciální "kašičkou", léky a vitamíny. Do posledního dne se snažila stavět hnízdo na úkor péče o sebe. Moc nám chybí, byla nádherná.

- 18. 3. jsme zakoupili - poskytli jsme azyl samičce z Prahy, kterou jsme pojmenovali Daisy, je to CP silver nutmeg s geny pro rex srst. Samička je sice už dospělá, ale ihned se spřátelila s naším samcem Celsiem, který byl nějaký čas sám a už na ní čekal. Podařilo se nám díky kolegyním z Českého pískomilího klubu dohledat rodokmeny, tímto děkuji smiley

- vytváříme logo naší chovné stanice, zatím to je překvapení, ale jsou slíbena trička od sponzora ČPK.

duben 2017

- xx

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář